Zdravila brez recepta
V znesek za brezplačno poštnino se ne upošteva vrednost ZDRAVIL BREZ RECEPTA.
1 - 3 delovne dni
Mastercard, Visa, Paypal, Bančno nakazilo, Plačilo po povzetju
Zdravila brez recepta
V to kategorijo spadajo zdravila proti bolečinam (npr. paracetamol, ibuprofen), za prehlad, za lajšanje težav pri alergiji, zdravila za zgago in zaprtje, vitamini ter prehranska dopolnila. So enostavna za uporabo, vendar je priporočljivo, da se uporabijo v skladu z navodili na embalaži, saj lahko tudi zdravila brez recepta povzročijo stranske učinke ali interakcije z drugimi zdravili.
Pogosta vprašanja
Kateri pršilnik uporabiti ob zamašenem nosu, oziroma izcedku iz nosu?
Nosne pršilnike v grobem razdelimo na dekongestive in ostale, ki so na osnovi fiziološke raztopine. Dekongestivi zmanjšajo otekanje nosne sluznice in na ta način sprostijo dihalne poti, ostali s fiziološko raztopino pa redčijo nosno sluz, da se lažje izloči. Dekongestivi se zaradi načina delovanja lahko uporabljajo redno največ en teden, ostali pa imajo neomejeno uporabo.
Kaj uporabiti pri kašlju?
Najprej je pomembno ločiti, za kakšen kašelj gre. Če gre za suh, dražeč kašelj, lahko uporabimo sirupe oz. pastile na osnovi sleza, trpotca in islandskega lišaja, ki bodo sluznico grla navlažili in s tem preprečili draženje. Poleg tega so za suh kašelj na voljo sirupi oz. tablete z učinkovinami, ki zavirajo sam refleks kašlja (antitusiki). Če pa je kašelj moker, potrebujemo pripravke, ki bodo sluz razredčili in olajšali izkašljevanje. To so npr. sirupi oz. pastile na osnovi timijana in bršljana, in pa pripravki z mukolitičnimi učinkovinami, kot so acetilcistein. Poleg tega je priporočljivo pitje zadostnih količin vode.
Katero homeopatsko zdravilo je najboljše pri vročini?
Homeopatska zdravila se določajo glede na simptome, ki se pojavijo ob vročini. Pogledamo, potek bolezni, kako hitro se je razvila, kako se oseba vede, ali je nemirna ali zelo utrujena, ali je žejna, ji je vroće ali jo zebe? Vse simptome ovrednotimo in potem določimo ustrezno homeopatsko zdravilo.
Kako si pomagati pri nespečnosti?
Najprej je treba poskusiti z izboljšanjem spalne rutine – izogibanje ekranom pred spanjem, omejitev kofeina v popoldanskih urah, reden urnik spanja… Naravne možnosti vključujejo zdravilne čaje ter zdravila rastlinskega izvora, ki največkrat vsebujejo baldrijan, meliso, pasijonko. Na voljo so tudi pripravki z melatoninom. Če težave z nespečnostjo vztrajajo dalj časa, se je o tem treba posvetovati z zdravnikom.
Kako si pomagati pri senenem nahodu, sezonskih alergijah?
Seneni nahod se pojavlja predvsem v spomladanskem času. Tipični simptomi so izcedek iz nosu, kihanje, zamašenost in srbenje nosu, poleg tega pa so lahko temu pridruženi tudi solzenje, srbečica v očeh ter pekoče oči. Alergije se lahko poskusi omejiti z zmanjšanjem izpostavitvi alergenom. Pri senenem nahodu je priporočljivo zapirati okna v času visoke koncentracije cvetnega prahu ter umivanje obraza in oblačil po prihodu domov. Za lajšanje simptomov so na voljo antihistaminiki v obliki tablet (loratidin, cetirizin), pršila za nos s kortikosteroidi ali dekongestivi ter kapljice za oči.