Opis
Hansaplast Be Happy obliži. Povsem nova linija barvnih obližev je zasnovana, da odraža vaše razpoloženje, oblačila in osebnost, ter vas opominja na najpomembnejšo stvar v življenju: Ne skrbi in bodi srečen!
Zanesljiva zaščita ran
Zaščito, ki ji zaupate, vam zagotavlja Hansaplast. Barve so varne, obliže pa je mogoče neboleče odstraniti. Material je prožen in vodoodporen, da zaščiti rane.
Uporaba:
- Prvi pogoj za optimalno celjenje je povsem čista rana. Rano očistite s Hansaplast sprejem za rane, da preprečite okužbo. Ko se krvavitev ustavi, sprej razpršite z razdalje približno 10 cm na celotno rano, da odstranite vso umazanijo in vidne delce. Po potrebi ponovite. Nato nežno osušite kožo in območje okrog rane.
- Drugi korak je zaščita rane pred umazanijo in bakterijami, da omogočite nemoteno celjenje. Rano prekrijte s Hansaplast obližem, ki pa ga ne smete preveč raztegniti. Priporočamo, da obliž pustite na rani najmanj dva dni.Natančno preberite navodila za uporabo, ki so navedena na embalaži naših izdelkov. Vsak obliž lahko uporabite samo enkrat.
Velikost obližev: 19 x 72 mm
Pakiranje: Hansaplast Be Happy obliži, 16 obližev
– Kako pogosto moramo zamenjati obliž?
Običajno je priporočljivo, da iz higienskih razlogov standardno oblogo za prvo pomoč zamenjate vsak dan. Nekatere bolj izpopolnjene obliže, kot je obliž za hitro celjenje, ki zagotavlja vlažne pogoje za celjenje rane, pa je bolje pustiti na poškodovanem mestu do dva dni ali celo več, da ne prekinete procesa celjenja.
– Ali je bolje pustiti majhne rane, da se posušijo na svežem zraku, namesto da jih prekrijemo z obližem?
Prepričanje, da manjših ureznin in odrgnin ne smemo prekrivati in jih moramo pustiti na zraku, da se hitreje zacelijo, je le eden izmed mitov o oskrbi ran. Resnica je ravno nasprotna. Raziskava je pokazala, da se prekrite rane bolj učinkovito zacelijo, tveganje za infekcije pa je manjše. Izdelki Hansaplast zagotavljajo zaščito, dokler se rana povsem ne zaceli.
– Kdaj se moram posvetovati z zdravnikom?
Priporočamo, da se z zdravniškim osebjem posvetujete v sledečih okoliščinah:
- če je rana globoka in močno krvavi;
- če se pojavijo znaki okužbe, kot so rdečina, toplota, bolečina in oteklina;
- če je v rani ujet tujek;
- v primeru živalskega ali človeškega ugriza;
- če je rana na obrazu;
- če niste ustrezno cepljeni proti tetanusu;
- in seveda vedno, ko imate kakšno vprašanje ali ste negotovi.
– Kaj naj storim, če se rana okuži in zagnoji?
Če opazite simptome infekcije, se posvetujte z zdravnikom. Ne gre le za gnojni izcedek, ampak so simptomi tudi otekanje, rdečina, toplota, bolečina, srbečica in žgoč občutek. V primeru okužbe je rano treba zdravniško oskrbeti in jo ustrezno zdraviti.
Ostale izdelke Hansaplast si lahko ogledate tukaj.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.